Pokračovanie – Ďalších 6 chýb, ktoré na dámsku rozlúčku nepatria

Přidal

V prvom článku sme vymenovali 6 chýb, ktorým je lepšie sa vyvarovať a ktoré na rozlúčku so slobodou nepatria. Po dopísaní nás však napadlo ďalších šesť. Sami sme zvedaví, či nás neskôr nenapadnú ešte ďalšie a potom ďaľšie a či rovno z toho neurobíme niekedy aj encyklopédiu 🙂

 

7. Prehnať to s kanadskými žartíkmi

Keď už vymyslíte program, určite by ste mali do toho zapojiť aj zábavu. Nie však priveľmi na účet nevesty. Malo by to byť vyvážené, nech sa nevesta necíti ako terč posmechov. Srandovné úlohy a otázky k takejto akcii jednoznačne patria. Dopredu si však premyslite, aká je nevesta typ a či by ju niečo nezaskočilo, alebo neurazilo. Moment trápneho ticha a nepríjmnej atmosféry na rozlúčku nepatrí. Povezie sa to neskôr celou jej a aj vašou spomienkou a to určite nechceme.

 

8. Zabudnúť na nevyspytateľnosť počasia

Naplánujeme si piknik, všetko vyzerá parádne a deň pred piknikom pozrieme predpoveď a 80 percentná pravdepodobnosť ďažďa. Myslite aj na počasie. Pekné, či škaredé treba mať vždy po ruke alternatívu. Alebo rovno staviť na istotu a zorganizovať niečo indoor.

 

9. Zabudnúť pozvať niekoho, koho si nevesta na rozlúčke praje

Na toto je dobré mať zoznam od nevesty. A naozaj si pekne zaznačiť, každú jednu osobu, ktorá tam je. Mali sme už pár krat také situácie, že sme na poslednú chvíľu pridávali účastníčky, lebo sa na ne akosi pozabudlo.

 

10. Zapojiť nevestu do strip show pred staršími členmi jej rodiny (napríklad mama, babka)

Toto je naše obľúbené. Je to kruté, vieme, ale aj tak obľúbené. Áno, pár slečien, chcú mať na svojej rozlúčke buď svoje mamy alebo ak majú kamarátsky vzťah, tak aj babky či tety. Porozmýšľajte v takom prípade, ako sa bude cíťiť nevesta, keď ju striptér zatiahne do svojej striptérskej show. Staršie ročníky môžu byť trochu konzervatívnejšie, no niektoré moderné babky sa aj radi pridajú. (pozn.: Mali sme aj taký prípad. 🙂 )

 

 11. Vybrať nevhodné aktivity.

Je veľmi ťažké vybrať program vhodný pre všetkých členov tak, aby sa im páčil. Myslite na vek účastníčiek, na ich charakter, možnosti a podobne. Tak, aby sa mohli všetky účastníčky zapojiť a žiadna sa nebude cítiť mimo hru. A hlavne nevesta. Robíte to pre ňu a nie pre seba. Tak je fajn, že máte úžasné nové plavky, ale nie je vhodné ich ukazovať už v apríli 🙂

 

12. Naplánovať nereálne príliš veľa

Naplánovať príliš veľa aktivít a celý čas len stresujúco dohliadať, či sa dodržuje váš časový plán. Pamätajte, menej je viac. Nikto nechce ísť na párty pod dohľadom gestapáckej časovej polície. Potrebujeme vytvoriť pohodovú atmosféru, aby sa všetky účastníčky cítili pohodlne. Len tak sa vám podarí zorganizovať rozlúčku so slobodou, na ktorú budú naozaj všetky dobre spomínať.

 

Jeden komentár

Odpovedať

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *